צפו: בחורי ברסלב ארה"ב בשבת התאחדות ביישוב הר ברכה

ממומן מקודם על ידי אברהם צמח על Feb 19, 2017 חדשות ברסלב

בשב"ק פר' יתרו התקבצו מעל מאה בחורים ואברכים מחבורת אור הצדיק, רובם תושבי חו"ל הנמנים על אלו ​​הנקראים בעגה הברסלבאית "חסידישע ברסלבר", ביישוב הר ברכה ​שם באו להתחזק יחד לידע ולהיוודע מאורו הגדול של הננמ"ח. 

בשעת סעודת ליל שבת דיברו הרב איתמר לייפער שדיבר בהתלהבות עצומה שע"י ההתאספות ביחד באחוה וברעות ממשיכים את את רוח הצדיק, והרב פנחס בונקר שדיבר על ההרגשה המיוחדת לקרבת אלוקים שזוכים ע"י התקרבות לצדיק, וע"י עצותיו הק' ובלימוד ספריו הק', ובפרט בעצת העצות העולה על הכל שהיא התבודדות ותפילה.

בסעודת צפרא דשבתא שהתקיימה באוירה מרוממת ומרגשת כשהלב מלא בתודה לה' - ירווין מדשן ביתך ונחל עדניך תשקם. זכינו לשמוע דיבורים נעלים מהרב יעקב הרשלר שליט"א שביאר בהרחבה בטוב טעם ודעת את גודל הזכייה להתקרב לצדיק, וזהו דבר הכרחי לכל א' ואת המתנות הנפלאות שזוכים לקבל על ידי זה. ולאחמ"כ דיבר הרב מאיר אלקבץ שליט"א שיחה באנגלית בדיבורי התחזקות נפלאים איך זוכים להתחזק גם בימי ירידה בכח הצדיק.


במוצאי שבת קודש בסעודת דוד מלכא משיחא הגיע במיוחד הרב אליהו גודלבסקי שדיבר באריכות על גודל כח הצדיק שרק על ידו אפשר להיות יהודי כשר בתכלית השלימות. וגם הרחיב את הדיבור על מה שמוהרנ"ת כותב שפורים זה מלשון פירורים, שכל העבודה של עמלק שנרצה לעשות עבודות גדולות ולא להתחזק מכל פעולה קטנה שמתקדמים בעבודת ה', וכך הוא מפיל אותנו שנעזוב לגמרי את ה'. והעצה נגדו היא לשמוח ולהתחזק ב"פירורים" שהם הנקודות הטובות הקטנות ככל שיהיו שעדיין יש לנו.

צילום: מידע ברסלב

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

מבזקים אחרונים

יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה"
יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה"

בעז"ה יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה" שו"ת...

יארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים ב"ר נפתלי זצ"ל
יארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים ב"ר נפתלי זצ"ל

היום  בערב חג סוכות חל היארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים...

גליון 'הקבצו' 22 חודש אלול - נושא החודש: התחדשות
גליון 'הקבצו' 22 חודש אלול - נושא החודש: התחדשות

גליון ' הקבצו' 22  חודש  אלול  -  נושא...

מזג אוויר באומן

 

באנר אדסנס ימני