לקראת ראש השנה - תיעוד ושיחה עם יוזמי מתחם "'כיסופים אזמרה"' באומן

מקודם על ידי מערכת ברסלב נייעס על Sep 8, 2016 אומן

כשהראש שקט הנשמה ממריאה...

לקראת הקיבוץ הקדוש בראש השנה: שיחה עם יוזמי פעילות מתחם 'כיסופים אזמרה' באומן

בראש השנה הבא עלינו לטובה בין שלל היוזמות והבשורות לכדה את תשומת לבינו יוזמה רעננה שבמרכזה שילבו ידיים שני ארגונים בעלי מוניטין בתחום הפצת דעת רבינו ברבים, 'אזמרה' המפיץ את אורה של הנקודה הטובה עם הרב אליהו גודלבסקי, ו'כיסופים' שמקיים אירועים קורסים וסדנאות ברחבי הארץ ללימוד תורת רבינו בדרך חווייתית עם הרב דוד גבירצמן.

 

שוחחנו עם יוזמי הפעילויות, דוד קליגמן מכיסופים ונחמן קרשבוים מאזמרה, וקיבלנו פרספקטיבה ססגונית על מה שהולך להיות שם.

 

אז מה מתכוונים במתחם 'כיסופים אזמרה' לחדש לנו השנה?

 

"לחדש רבינו יודע, אנחנו נשתדל השנה לאפשר לעוד יהודים להתחבר אל ההתחדשות של רבינו ממקום הרבה יותר רגוע ושבע רצון. המתחם יציע חוויה חדשה ורעננה של אומן ראש השנה, מתוך התחשבות משמעותית ביכולותיו הכספיות של היהודי הממוצע שנוסע לאומן ומבקש בסך הכל קצת יישוב הדעת".

 

איך אתם מתכוונים לתת לו יישוב הדעת?

 

דוד קליגמן מסביר לנו:

 

"ציבור הבאים לאומן גדל ב"ה בהתמדה, מדברים כבר על ארבעים אלף נוסעים ומעלה. וכל ההמונים הללו מתקבצים בשטח זעיר יחסית, בחלקה הכפרי של אומן, מדובר בכמה רחובות צפופים שמתמלאים בבת אחת בכמות דמיונית של אנשים. בנוסף בואו לא נשכח שמדובר ביהודים שמחים ותוססים, ההמולה רבה ויש אנשים שפשוט לא מסתדרים עם ההמוניות הזו".

 

נחמן קירשבוים מבקש להוסיף:

 

"אני מכיר באופן אישי לא מעט אנשים שאחרי כמה וכמה שנים של נסיעה החליטו להפסיק. מה קרה? הם אומרים, אני רוצה לנסוע אבל לא מסוגל לסבול כל כך הרבה רעש ובלאגן, אני רוצה חג רוצה יישוב הדעת, אבוא אל רבינו בהזדמנות אחרת, כשיהיה שקט יותר.

 

אנחנו, חסידי ברסלב, יודעים שאין מקום לשיקולים שכאלה כשמדובר בצוואתו המפורשת של רבינו שהצהיר ואמר על ראש השנה שלו 'אין דבר גדול מזה', ובכל זאת אומן ראש השנה היא עניין של עם ישראל ויש הרבה יהודים שמתקשים לשאת את ההמולה ואת התנאים הצפופים והלא נוחים שנה אחר שנה".

 

דוד קליגמן מציע לדבר גם על עצמנו, חסידי ברסלב וותיקים: "מלבד זאת מותר וראוי לדבר גם על עצמנו, הנסיעה לרבינו יכולה להיות מנוצלת עוד יותר כשיש יישוב הדעת, מותר להרגיש גם באומן ראש השנה, תפילות וסעודות בישוב הדעת, והדבר הראשון שנותן לאדם ישוב הדעת זה מקום, פשוט מקום נעים ונוח להתמקם בו. הרבה אנשים מרגישים באומן מבולבלים חולים ותשושים והבעיה היחידה שלהם קשורה במזרן הדק או בחדר שמצטופפים בו עשרה אנשים. אם אין לך מקום להניח את עצמך, אין לך יישוב הדעת. ועל ישוב הדעת שווה להשקיע קצת.

 

 

אומן של ימינו מלאה ב"ה במקומות נוחים ואפילו מפוארים, מצד שני רוב הציבור נאלץ עדיין להסתפק בתנאים הגרועים שמספקים הבתים של הגויים או ללון באוהלים, בסיעתא דשמיא מופלאה עלה בידינו להשיג שילוב נהדר - מלונית מהודרת ותנאי אש"ל מלאים, אוכל עשיר ומיקום מעולה והכל במחיר סביר ושווה לכל כיס.

 

האפשרות שאנו מציעים, לקבל את כל החבילה במקום אחד - לינה, מקווה, סעודות תפילות ושיחות, מדברת להרבה מאוד אנשים שכשעשו חישוב פשוט של סך כל ההוצאות שלהם באומן, הגיעו לסכום זהה לשלנו, אלא שאצלנו הכל במתחם אחד, מרווח ונעים".

 

ייתרון נוסף הוא המיקום, ונחמן קרשבוים מפרט לנו: "המתחם ממוקם תשע עד עשר דקות מהציון הקדוש, אבל מחוץ להמולה. אין סיכוי שמישהו ידפוק לך בשתיים בלילה בדלת ויבקש להשאיר אצלך מזוודה להשגחה, ובצהריים תוכל לנמנם בלי שהבוקסות מהרחוב הראשי יחרישו את אוזניך".

 

אבל גולת הכותרת שיש למתחם כיסופים אזמרה להציע הוא אולי לוח הפעילויות, תמצאו שם את כל מה שהנשמה מחפשת, שיעורים ושיחות התוועדויות וקומזיץ לתוך הלילה, עונג שבת וקידוש עם סיפורי מעשיות.

 

השיחות יימסרו על ידי הרב אליהו גודלבסקי והרב דוד גבירצמן, ובפעילויות יקחו חלק נגנים ואמנים, הנושאים מסקרנים ואקטואליים מאוד.

 

לפרטים והרשמה .
ארגון אזמרה 08-9368119 כיסופים 052-7172452
 
או באתר 
 

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

מבזקים אחרונים

יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה"
יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה"

בעז"ה יצא לאור הקונטרס הנפלא "שאל בני – חנוכה" שו"ת...

יארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים ב"ר נפתלי זצ"ל
יארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים ב"ר נפתלי זצ"ל

היום  בערב חג סוכות חל היארצייט של אחד המיוחדים שבתלמידי מוהרנ"ת, רבי אפרים...

גליון 'הקבצו' 22 חודש אלול - נושא החודש: התחדשות
גליון 'הקבצו' 22 חודש אלול - נושא החודש: התחדשות

גליון ' הקבצו' 22  חודש  אלול  -  נושא...

מזג אוויר באומן

 

באנר אדסנס ימני